Camtasia – Techsmith

Firmamız Techsmith, Articulate, iSpring, Kotobee ve Adobe ürünlerinin yetkili satıcısıdır ve teknik destek/eğitim merkezidir.

Camtasia

Görüntülü/Görsel Ders/Video Hazırlama – Düzenleme Yazılımı

Dünyaca ünlü pratik ve kolay kullanımlı videolu sunum hazırlama ve video düzenleme yazılımıdır. Ekran kaydı, video kaydı, video ve ses düzenleme, ders kaydı gibi bir çok özelliğe sahiptir. Aynı anda görüntünüzü, sesinizi ve bilgisayar ekranında gösterdiğiniz sunum, video v.b. herhangi bir uygulamayı kayıt eder. ETGi Grup tarafından Türkiye’de satış, destek ve eğitim hizmeti sunulmaktadır.

Techsmith Camtasia , Snagit  gibi ürünleri ile çevrimiçi (online) bilgi paylaşımı, ekran görüntü kaydı, görüntülü ders kaydı, sunum kaydı gibi görsel içerikler hazırlanmasını sağlayabilmektedir.

Techsmith ürünleri 7 milyondan fazla kullanıcı tarafından 50 den fazla ülkede kullanılmaktadır.  200’den fazla çalışanı olan Techsmith alanında dünya lideridir.

Camtasia

Camtasia

Camtasia ekran işlemlerini yakalarken aynı zamanda mikrofonunuzu seçerek, ekranda yakaladığınız işlemleri size sesli olarak da anlatma imkanı sunar.

 

Camtasia’yı rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği ise, ekran işlemlerini yakalarken, kamera seçeneği sayesinde sizin görüntünüzü de yakalama seçeneğidir.

Camtasia ile ekranınızda yaptığınız tüm işlemleri video formatında kaydedebilirsiniz.  Camtasia dünyada en çok tercih edilen ve profesyonel özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydetme ve kayıt düzenleme araçlarından biridir. Bu program sayesinde aldığınız ekran kayıtları ile oluşturduğunuz videolar üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Birçok efekt ekleyebileceğiniz Camtasia görüntülü ders hazırlama aracı sayesinde ekran kayıtlarınızı ek görsellik katabilirsiniz.

Camtasia’nın en önemli özelliklerinden birisi, hazırlamış olduğunuz videoları, e-öğrenme sistemlerine entegre edebilmenizi sağlayan SCORM standardına çevirebilmesidir.

Camtasia yakaladığınız ekran görüntülerini kendi formatında (.*camrec) kaydedebildiği gibi aynı zamanda farklı formatlarda kaydedebilme seçeneğiyle, e-öğrenme sistemleri dışında video paylaşım sitelerinde de hazırladığınız videoları rahatlıkla kullanabilmenizi sağlar.

  • MP4/FLV/SWF – Flash
  • M4V – iPad/iPod/iPhone/iTunes
  • AVI – CD/DVD
  • Silverlight– WMV uyumlu
  • MOV – QuickTime
  • RM – RealMedia
  • GIF Animasyon
  • MP3 – Yalnızca ses

Camtasia deneme sürümünü indirmek için tıklayınız.

Derslerinizi kaydedin ve VeduBox üzerinden yayınlayın!

Dersleriniz değişik dosya formatlarında VeduBox üzerinden erişilebilecektir.

Camtasia ile hazırlanmış eğitim videoları

Snagit – Techsmith

Görüntülü/Görsel Ders/Video Hazırlama – Düzenleme Yazılımı

Snagit bir ekran yakalama programıdır. İstenilen ekran video ya da resim şeklinde yakalanabilir üzerinde değişiklikler yapılabilir.

Kaydedilen görüntü Snagit Editör üzerinden izleyenebilir üzerinde değişiklikler yapılarak mp4 formatında kaydedilebilir. Bu uygulama kullanıcıya ekran yakalama konusunda düzenleme ve birleştirme gibi seçenekler sunarak kolaylık sağlamaktadır. Görüntü istenirse uygulamalar üzerinden paylaşılabilmektedir.