Yeni nesil videolu sunum hazırlama ve video düzenleme aracıyla tanışın: Camtasia

ETGİ Grup, Camtasia’nın Türkiye temsilcisi olarak Camtasia ürünlerinin satış, pazarlama, eğitim ve destek hizmetlerini sunuyor. 

Dünyanın en çok tercih edilen görsel iletişim firmalarından Techsmith’in geliştirdiği Camtasia, profesyonel ve pratik özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydetme ve kayıt düzenleme araçları arasında yer alıyor.

Camtasia ile harika videolar oluşturun

Camtasia ile Windows ve Mac bilgisayarınız üzerinden istediğin türde videolar oluşturabilirsiniz. Camtasia’nın yeni şablonları ve gelişmiş özellikleri sayesinde ihtiyacınız olan profesyonel videolar oluşturmak artık çok daha kolay.

Camtasia ile ekranınızda yaptığınız tüm işlemleri video formatında kaydedebilirsiniz.  Camtasia dünyada en çok tercih edilen ve profesyonel özellikleriyle en kapsamlı ekran kaydetme ve kayıt düzenleme araçlarından biridir. Bu program sayesinde aldığınız ekran kayıtları ile oluşturduğunuz videolar üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Birçok efekt ekleyebileceğiniz Camtasia görüntülü ders hazırlama aracı sayesinde ekran kayıtlarınızı ek görsellik katabilirsiniz.

Camtasia

Camtasia ekran işlemlerini yakalarken aynı zamanda mikrofonunuzu seçerek, ekranda yakaladığınız işlemleri size sesli olarak da anlatma imkanı sunar.

Camtasia’yı rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği ise, ekran işlemlerini yakalarken, kamera seçeneği sayesinde sizin görüntünüzü de yakalama seçeneğidir.

Camtasia’nın en önemli özelliklerinden birisi, hazırlamış olduğunuz videoları, e-öğrenme sistemlerine entegre edebilmenizi sağlayan SCORM standardına çevirebilmesidir.

Camtasia yakaladığınız ekran görüntülerini kendi formatında (.*camrec) kaydedebildiği gibi aynı zamanda farklı formatlarda kaydedebilme seçeneğiyle, e-öğrenme sistemleri dışında video paylaşım sitelerinde de hazırladığınız videoları rahatlıkla kullanabilmenizi sağlar.

Camtasia ile hazırlanmış eğitim videoları

Görüntülü/Görsel Ders/Video Hazırlama – Düzenleme Yazılımı

Snagit bir ekran yakalama programıdır. İstenilen ekran video ya da resim şeklinde yakalanabilir üzerinde değişiklikler yapılabilir.

Kaydedilen görüntü Snagit Editör üzerinden izleyenebilir üzerinde değişiklikler yapılarak mp4 formatında kaydedilebilir. Bu uygulama kullanıcıya ekran yakalama konusunda düzenleme ve birleştirme gibi seçenekler sunarak kolaylık sağlamaktadır. Görüntü istenirse uygulamalar üzerinden paylaşılabilmektedir